Udruga "Trtajun" u suradnji s udrugom "Luško lito" i ove godine
organizira kađenje Pod boriće kraj trajektnog pristaništa. Kađenje se
organizira u cilju očuvanja tradicije našeg mjesta, ali i u
cilju približavanja i predstavljanja običaja i tradicije Vele Luke našim gostima.
Dođite svi na vižiju od sv. Petra i Pavla Pod boriće.
Bit će domaće spize i vina u organizaciji Luškega lita, a vridne ruke Lige protiv
raka frigat će svoje delicije...
U sklopu akcije Sačuvajmo cmij-očuvajmo tradiciju dilit ćemo sadnice cmija s
letcima na kojima su upute kako sačuvat cmij da bi se mogli kadit i u buduće.
Kađenje je sutra (28. lipnja) u subotu s početkom u 21h.