22. travnja obilježavamo Dan oslobođenja Vele Luke od fašizma, prisjećajući se 1944. godine, kada je Vela Luka oslobođena od njemačkog okupatora.
Sutra u četvrtak, 21. travnja će se na spomen ploči poginulim prekomorcima na zgradi Općine, pred Spomenikom palim borcima, kao i na mjesnom groblju obilježiti Spomendan prigodnim polaganjem vijenaca u znak sjećanja na poginule borce i mještane tijekom II. svjetskog rata. (Općina Vela Luka)
Protokol obilježavanja Dana oslobođenja Vele Luke od fašizma (četvrtak, 21. travnja)
16,45
Polaganje vijenca na Spomen ploču poginulim prekomorcima na zgradi Općine
17,00
Polaganje vijenaca pred Spomenik palim borcima u Centru mjesta i svečani ophod Narodne glazbe
17,15
polaganje cvijeća na spomen ploču strijeljanim rodoljubima – žrtvama fašizma na ulazu u mjesno groblje i
vijenaca pred spomen obilježjem antifašističkim borcima na mjesnom groblju.