Nastavljaju se radovi na kanalizacijskom sustavu Vela Luka.
Do ljetne pauze 15.06.2012. planirano je završiti sve radove na obalnom pojasu uključujući saniranje šetnica i asfaltiranje. Asfaltiranje je započeto 17.05. na poziciji uređaja za pročišćavanje te se nastavlja asfaltiranje pristupne ceste i za par dana će biti završena dionica do "palme" u Kalima. U međuvremenu pripremat će se dionice od Korkyre do Kali i ulice na Vrancu gdje su postavljene sve cijevi i šahte. Preostaje manji dio kolektora na Obali 1 prema "Posejdonu" čime bi ova faza gradnje do sezone bila zaokružena.
Nastavak radova do završetka predviđen je 15.09.2012. Tokom radova očekuju se povremeni zastoji u prometu u prvom redu zbog kopanja kanala za polaganje visokonaponskog kabela i rekonstrukcije vodovoda, pa molimo za strpljivost i razumijevanje građana.
Komunalac d.o.o.
Vela Luka