Poštovani mještani i mještanke,
u skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine Vela Luka, 22. travnja obilježavamo kao Dan oslobođenja Vele Luke od fašizma, prisjećajući se 22. travnja 1944. godine, kada je Vela Luka oslobođena od fašizma.
Tim povodom će se u ponedjeljak, 22. travnja, u vremenu od 18,45 do 19,15 sati, položiti vijenci na spomen ploču poginulim Prekomorcima na zgradi Općine, pred Spomenikom palim borcima u centru mjesta, kao i pred spomen piramidom na mjesnom groblju i spomen pločom streljanim rodoljubima na ulazu u groblje, a u znak sjećanja i zahvalnosti na naše poginule mještane i antifašističke borce.
Obilježavanje spomendana oslobođenja Vele Luke od fašizma će uveličati i Narodna glazba Vele Luke svojim svečanim mimohodom po mjestu.
Pozivamo mještanke i mještane da svojom nazočnošću uveličaju ova događanja.
Općina Vela Luka
Protokol obilježavanja Dana oslobođenja Vele Luke od fašizma (22. travnja 1944. godine)
- 22. travnja 2013.g.
18,45 Okupljanje sudionika obilježavanja ispred zgrade Općine i polaganje vijenca na Spomen ploču poginulim Prekomorcima na zgradi Općine
19,00 Polaganje vijenaca pred Spomenik palim borcima u Centru mjesta i svečani ophod Narodne glazbe
19,15 Polaganje cvijeća na spomen ploču strijeljanim rodoljubima – žrtvama fašizma na ulazu u mjesno groblje i polaganje vijenaca pred spomen obilježjem antifašističkim borcima na mjesnom groblju.