Općina Vela Luka je u prosincu 2010. uputila dopis tvrtki Odašiljači i veze d.o.o., obavještavajući ih o problemima u prijemu tv signala na području Vele Luke te tražeći da se oni što prije uklone.
11. siječnja stigao je službeni odgovor direktora Sektora Inženjering Tigrana Vržine, u kojem je pojašnjeno kako je u planu te tvrtke za 2011. zamjena dotrajalog električnog voda koji napaja DVB-T SFN pretvarač Vela Luka.
Javnost ćemo naknadno obavijestiti o točnom početku i dinamici radova. (Općina Vela Luka)