U petak 6. lipnja će se od 10 do 13 sati u zgradi Općine Vela Luka održati radionica za mlade iz Vele Luke: srednjoškolce, studente, zaposlene ili nezaposlene, pojedince, članove udruga ili političkih stranaka koji bi željeli saznati više o mogućnostima sudjelovanja mladih u lokalnoj zajednici i financiranju tih aktivnosti kroz europske programe.
Sudjelovanje u radionici je besplatno.
Ciljevi radionice su potaknuti aktivno sudjelovanje mladih u lokalnoj zajednici kroz Savjete mladih i umrežavanje mladih iz svih dijelova Dubrovačko-neretvanske županije.
U partnerstvu s Dubrovačko-neretvanskom županijom i u suradnji s Općinom Vela Luka radionicu organizira udruga Europski dom Dubrovnik uz potporu Ministarstva socijalne politike i mladih.