Čast nam je pozvati Vas
na otvorenje izložbe nakita i slika od žala
Franice Mandić
u srijedu, 3. 7. 2019. u 21 sat
u galeriji Centra za kulturu Vela Luka
Izložba ostaje otvorena do 10. 7. 2019.
Veselimo se Vašem dolasku!
Franica Mandić, rođena Dragojević, rodila se u Splitu 28. 11. 1952. godine. U Veloj Luci živjela je do dvadesetiprve godine, a potom odlazi živjeti u Zagreb. Potreba za kreativnim izražavanjem oduvijek je prisutna u životu ove svestrane Velolučanke koja je u više navrata samostalno izradila razne scenografije, uređivala poslovne interijere i izrađivala cvjetne instalacije za hotele.
Autorica je kuharice „Luška ića i pića“ koja je dobila oznaku Hrvatskog otočnog proizvoda kao nematerijalno dobro. Bavi se izradom unikatnog nakita od konopa i kaučuka, a za nakit od konopa, vonjasti kušinić tj. mirisni jastučić, dalmatinski boketić i slike od žala također je dobila oznaku Hrvatskog otočnog proizvoda. Izlagala je u Zagrebu, Skradinu, Zadru, Biogradu na moru, u Tkonu na otoku Pašmanu i u rodnoj Veloj Luci koja joj je trajni izvor nadahnuća i stvaralačka oaza u kojoj nastaju njene maštovite kreacije. Na izložbi u galeriji Centra za kulturu Vela Luka prezentirat će se autoričin unikatni nakit od konopa i kaučuka, slike od žala i nekoliko instalacija inspiriranih suvremenim zbivanjima u Veloj Luci.
Radno vrijeme galerije:
Ponedjeljak - petak
9 - 15 h
19 - 22 h
Subota - nedjelja
10 - 12 h
19 - 22 h