Općina Vela Luka, kao lokalni partner Regionalne razvojne agencije Dunea, u sklopu provedbe projekta MESHARTILITY financiranog iz programa Intelligent Energy Europe, organizira
DRUGI LOKALNI ENERGETSKI FORUM
u Općinskoj vijećnici 09. svibnja u 18:00 sati
Lokalni forum se temelji na specifičnostima jedinice lokalne samouprave na koji se odnosi te predstavlja i analizira potrošnju energenata u područjima obuhvaćenima u pojedinom Pregledu emisija CO₂ (Baseline Emission Inventory): kućanstvima, javnom sektoru, prometu i uslužnom sektoru. Cilj drugog lokalnog energetskog foruma je, zajedno s lokalnom zajednicom, definirati mjere koje će se uključiti u Akcijski plan učinkovitog gospodarenja energijom (Sustainable Energy Action Plan), koji će ponuditi model energetskog upravljanja za jedinicu lokalne samouprave. Lokalne forume će voditi dr. sc. Goran Krajačić (Zavod za energetska postrojenja, energetiku i ekologiju Fakulteta strojarstva i brodogradnje Zagreb).
Pozivamo općinske vijećnike, poduzetnike, predstavnike civilnog sektora te pravne i fizičke osobe zainteresirane za tematiku energetike s područja Vele Luke da nam se pridruže i aktivno sudjeluju na Drugom lokalnom energetskom forumu.