Obavještavamo Vas da će u četvrtak, 19. rujna 2013. godine u 16,30 sati Narodnu knjižnicu „Šime Vučetić“u Veloj Luci posjetiti gđa Elisabeth Blumenthal, pomoćnica savjetnika za odnose s javnošću Veleposlanstva SAD- a u Zagrebu. U sklopu kampanje informatičkog opismenjavanja mladih, a u cilju popularizacije čitanja elektronskih knjiga gđa Blumenthal će Knjižnici donirati e-čitač.
U njenoj pratnji biti će i direktorica Informativnog centra pri Veleposlanstvu SAD-a gđa Marica Bahlen.
U sklopu posjete Veloj Luci gošće će se u Knjižnici susresti s načelnikom Općine gosp. Tonkom Gugićem Bakanom, donačelnikom gosp. Zoranom Manestrom, ravnateljem Centra za kulturu gosp. Dinkom Radićem, ravnateljicom Srednje škole Vela Luka gđom. Ofelijom Dragojević, ravnateljicom Knjižnice gđom Anitom Borovinom, djecom iz Osnovne škole te članovima Vježbeničke tvrtke „Ankora" Srednje škole Vela Luka i njihovom mentoricom gđom Majom Tičinović Žuvela. Gošće će se upoznati s djelovanjem ustanove, ponudom knjižne građe, Centra za kulturu, događanjima vezanim za osnovnu i srednju školu i Velu Luku općenito.
Pozivamo Vas da prisustvujete događanju.