Već tradicionalno za predstojeće božićne i novogodišnje blagdane Ministarstvo unutarnjih poslova, provodi operativnu akciju "Mir i Dobro", kojoj je za cilj sprječavanje zlouporabe oružja, eksplozivnih i pirotehničkih sredstava,a posebno improvizirana sredstva kućne izrade, što objektivno može rezultirati lakšim i težim ozljeđivanjem osoba, prepucavanjem i oštećivanjem obiteljskih kuća i prijevoznih sredstava u vlasništvi građana. Posebno treba skrenuti pozornost da se pirotehnička sredstva (dozvoljenog I razreda tijekom cijele godine , a II i III razreda samo u vremenu od 27.12. do 01.01.) ne koriste na mjestima gdje je okupljen veći broj građana i u zatvorenim prostorima. Obratiti pozornost da djeca ispod 18 godina ne koriste samostalno dozvoljena pirotehnička sredstva, već da ista koriste pod nadzorom roditelja ili skrbnika.
S poštovanjem ,
Načelnik PP
Zdravko Đula