U nedjelju 15. kolovoza 2010. će se svečano obilježiti spomen na četvoricu poginulih Velolučana u velikom požaru 1985.
Predstavnici Općine Vela Luka, Dobrovoljnog vatrogasnog društva i obitelji poginulih će u 9 sati ujutro položiti vijenac na spomen-obilježje u Potirni.
15. kolovoza 1985. u popodnevnim satima zapaljeni automobil je uzrokovao požar na putu od Potirne prema Poplatu. Nošen vjetrom, plamen je zahvatio šumovite obronke Grebena i proširio se velikom brzinom prema Potirni. Među mnoštvom Velolučana i otočana koji su se odazvali gašenju požara, bili su i Ante, Ljubiša i Mladen Anić te Đurica Aleksić. Njihova smrt jedna je od najpotresnijih tragedija Vele Luke, i uopće vatrogastva u Hrvatskoj.