Kino Mediteran po prvi put dolazi u Velu Luku i vraća kino program u ovaj gradić koji je odavno izgubio svoja dva kina. Za one koji su zaboravili - prvo kino na otoku Korčuli otvoreno je upravo u Veloj Luci i to još davne 1909. ili 1911. godine, ovisno o izvoru.
Baš zato nam je izuzetno zadovoljstvo što naš projekt revitalizacije Kino dvorana stiže u Velu Luku i to u partnerstvu sa NUM Fabrika ideja te uz pokroviteljstvo Općine Vela Luka i Turističke zajednice Općine Vela Luka.
Tijekom ljeta održat ćemo dva trodnevna gostovanja i to od 29. do 31. srpnja te od 20. do 22. kolovoza. Filmovi će se prikazivati u dvorištu OŠ Vela Luka gdje je nekada i bilo ljetno kino. U planu je i revitalizacija kino dvorane te gostovanja tijekom zimskih mjeseci.
Kino Mediteran je projekt revitalizacije kina u Dalmaciji čiji je glavni cilj oživiti kino dvorane i ljetna kina te dovesti filmske programe u manje sredine diljem Dalmacije gdje su kina odavno zatvorena. Fokus projekta je na europskim i nezavisnim filmovima. Kino Mediteran se održava u 26 gradova od kojih 12 ima programe kroz cijelu godinu. Projekt organizira Festival mediteranskog filma Split.
Publiku u Veloj Luci očekuju tako neki od najaktualnijih europskih fimova koji još nisu ni u redovnoj kino distribuciji a među njima je miljenik festivalske publike diljem svijeta, brazilska humorna drama "DRUGA MAJKA" (29.7. u 21:30) te francuska drama "SVE ŠTO DOLAZI" sa poznatom Isabelle Huppert u glavnoj ulozi (31.7. u 21:30)
Središnji dan oba gostovanja rezerviran je za najmlađu publiku koja će uživati u sinkroniziranoj ekranizaciji hita svjetske književnosti "MALI PRINC" (30.7. u 21:00)
Tijekom drugog gostovanja 20.8. u 21:30 stiže pobjednik Festivala mediteranskog filma Split "PRIČE S ASFALTA", francuska crna komedija te norveška humorna drama "VAN SEBE" (22.8. u 21:30). Djeca će 21.8. u 21:00 uživati u sinkroniziranom crtiću o avanturi životinja kojima je pobjegla Noina arka naziva "UPS! NOA JE OTIŠAO..."
Za sve detalje o programu pratite www.kinomediteran.hr .