Odlukom Vlade RH od 15.studenog 2011. godine pomoć iz državnog proračuna daje se za ublažavanje posljedice elementarne nepogode – suše, po jedinicama lokalne samouprave, u ukupnom iznosu od 30.000.000,00 kn, odnosno 3,678% od ukupno prijavljene štete.
Pomoć je dodijeljena općinama/gradovima za štete od 60% i više nastale u 2011. godini.
Prema obračunu nadoknade štete Općina Vela Luka primila je pomoć u iznosu od 159.811,11 kuna.
Pozivaju se građani koji su u prošloj godini prijavili štetu od suše nastalu na maslinama i vinovoj lozi od 60 % i više da se jave u Upravni odjel za financije Općine Vela Luka kako bi preuzeli pomoć koju su dobili temeljem podnesene prijave. Građani su dužni sa sobom donijeti osobnu iskaznicu.
ISPLATA SREDSTVA POMOĆI ZAPOČINJE U ČETVRTAK 19. SIJEČNJA I TRAJAT ĆE DO PONEDJELJKA 30. SIJEČNJA 2012. GODINE.
Eventualna neraspoređena sredstva naknade od štete ne mogu se koristiti za druge namjene i Općina ih je dužna vratiti na račun državnog proračuna.
KLASA: 920-11/11-01/002
URBROJ: 2138/05-05/2-12-14
Vela Luka, 17. siječnja, 2011.god.
Upravni odjel za društvene djelatnosti,
poljoprivredu i gospodarstvo