U organizaciji Udruženja obrtnika Korčula-Lastovo, općinskog odbora Vela Luka u subotu 26.01.2013. u Hotelu "Korkyra" s početkom u 21 sat ,održat će se 5. po redu kostimirani ples obrtnika Vele Luke.
Uz bogatu lutriju i band "SMONG" Željanu Petrić, Marka Prižmića i Tea Žuvelu, ples će potrajati do ranih jutarnjih sati. Obrtnici su u današnje vrijeme recesije u teškoj situaciji, no kao svake godine i ovaj puta sav prihod ide u humanitarne svrhe. Prošle godine donacija je išla veloluškom ogranku Lige protiv raka Pelješac-Korčula-Mljet-Lastovo za mamograf, a ove godine odlučili su prihod donirati obitelji Škoro.