5. kolovoza ove godine, obilježavamo 17. obljetnicu vojno-redarstvene akcije "Oluja", te se prisjećamo veličanstvene pobjede nad velikosrpskim agresorom i okupatorom.
Na taj datum 1995. godine Hrvatska vojska je oslobodila okupirani grad Knin u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja.
Obilježavanjem ovog blagdana iskazujemo poštovanje prema svima koji su pridonijeli toj pobjedi, a posebnu zahvalnost dugujemo onima koji su svoje živote dali za slobodu Hrvatske.
U nedjelju, 5. kolovoza 2012.g. u 9,00 sati predstavnici Općine će položiti vijenac i zapaliti svijeću za sve poginule hrvatske branitelje, pred centralnim spomen-križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka.
Molimo da Vašom nazočnošću uveličate obilježavanje ovog blagdana.
Također, u 9,30 sati će se u župnoj crkvi sv. Josipa služiti svečana sveta misa za Domovinu i hrvatske branitelje.
Svim Luškama i Lučanima te gostima Vele Luke u ime Općine Vela luka i naše osobno ime čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja.
Načelnik Općine
Boris Žuvela
i
Predsjednik Općinskog vijeća
Zdravko Žuvela