U Dubrovačko-neretvanskoj županiji se i ove godine, 18. studenoga 2010., organizira obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, pod nazivom: „I u mom gradu Vukovar svijetli“.
Projekt se izvodi pod pokroviteljstvom Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti. Na području županije obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara provodi se u Dubrovniku, Korčuli, Metkoviću, Pločama i Opuzenu te u općinama Konavle, Župa Dubrovačka, Orebić, Dubrovačko primorje i Vela Luka.
U Osnovnoj i Srednjoj školi Vela Luka se održavaju tematski satovi povijesti i razredne zajednice, a gimnazijalci IV. razreda su izradili prigodne plakate.
Moto klub "Korkyra riders" je i ove godine po treći put organizirao vožnju motorima od Prevlake do Vukovara (14.-16.11.), a cilj karavane je povezati Hrvatsku i pokloniti se žrtvama agresije na Vukovar.
Pozivamo sve mještane da se pridruže u obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 18.11. paljenjem svijeća u večernjim satima.