Obilježavanjem Dana pobjede i domovinske zahvalnosti iskazujemo poštovanje prema svima koji su pridonijeli toj pobjedi, a posebnu zahvalnost dugujemo onima koji su svoje živote dali za slobodu Hrvatske.
Uoči blagdana, 04. kolovoza,Narodna glazba Vele Luke održat će svečani mimohod u 18:00 sati.
U srijedu, 5. kolovoza 2015.g. u 9,00 sati predstavnici Općine će položiti vijenac i zapaliti svijeću za sve poginule hrvatske branitelje, pred centralnim spomen-križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka.
Molimo da Vašom nazočnošću uveličate obilježavanje ovog blagdana i 20. obljetnicu vojno-redarstvene akcije "Oluja“ .
Svim Luškama i Lučanima te gostima Vele Luke u ime Općine Vela luka Čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja.
Općinski Načelnik
Tonko Gugić Bakan
Predsjednik Općinskog Vijeća
Dragiša Barčot