Poštovani mještani i mještanke,
U petak, 8. listopada slavimo Dan neovisnosti, kojim obilježavamo Odluku Hrvatskog sabora iz 1991. o raskidanju državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ, odnosno stupanje na snagu Ustavne odluke o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske.
Uoči Dana neovisnosti (7. listopada), Narodna Glazba će tradicionalno prodefilirati mjestom u 17,30, a na sam blagdan u petak 8. listopada predstavnici Općine Vela Luka će položiti vijenac pred centralnim Spomen-križem na mjesnom groblju svetog Roka u 9,00 sati.
Svim mještankama i mještanima čestitamo Dan neovisnosti.
Općina Vela Luka