5. kolovoza obilježavamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, a ujedno i Dan hrvatskih branitelja. Prije 25 godina na taj dan oslobođeni su okupirani dijelovi Republike Hrvatske u pobjedničkoj i oslobodilačkoj vojno-redarstvenoj akciji „Oluja“.
U prigodi ovog značajnog datuma u našoj novijoj povijesti, Načelnica Općine Vela Luka Katarina Gugić i predsjednik Općinskog vijeća Zoran Manestar upućuju čestitku svim Velolučanima i našim gostima.