Drage Velolučanke i Velolučani,
Božić je vrijeme obiteljskog okupljanja u kojem, slaveći rođenje Krista, iskazujemo ljubav prema bližnjima te brigu za potrebite.
Prigoda je to i da se zahvalimo svima koji su svojim radom i predanošću pridonijeli općem napretku.
Božićne poruke uče nas nesebičnosti, požrtvovnosti i skromnosti te nas potiču da se zauzimamo za čovjeka i njegovo dostojanstvo, za mir i dobro, za ljudsku toplinu i solidarnost.
U nadi da ćete nadolazeći Božić provesti u veselom blagdanskom raspoloženju, u ime Općine Vela Luka i u naše osobno ime želimo Vam sretne i blagoslovljen božićne blagdane.
Načelnik Općine
Boris Žuvela
Predsjednik Općinskog Vijeća
Zdravko Žuvela