Završeni su građevinski radovi na izgradnji Pomorsko putničkog terminala Vela Luka.
Tom prigodom, održana je konferencija povodom završetka radova. Čestitke Županijskoj lučkoj upravi na realizaciji ovog projekta uz pomoć Županije.
Općina radi na izgradnji kanalizacijskog sustava do terminala i radovi idu prema dinamičkom planu nakon čega se može pristupiti izdavanju uporabne dozvole terminala. Osim poboljšanja prometne povezanosti, terminal će značajno rasteretiti promet u centru mjesta, a vidimo da je projekt već dao određeni zamah budućim investicijama na prostoru bivše tvornice za preradu ribe Jadranka te će se premještajem trajektnog pristaništa omogućiti izgradnja 2.faze luke nautičkog turizma.
Ovaj projekt je od velike važnosti ne samo za naše mjesto, već za cijeli otok, a pogotovo njegov zapadni dio. Ujedno je i pokazatelj kakva mora biti suradnja Županijske lučke uprave, Općine i Županije te projekt na kojeg svi skupa možemo biti ponosni!
Tekst: K. Gugić
Foto: Županijska lučka uprava Vela Luka