Povodom blagdana sv Josipa i Dana općine Vela Luka, STK Lučica je organizirala 24. po redu
Otvoreno prvenstvo Vele Luke u stolnom tenisu.
U velikoj dvorani na jedanaest stolova,svoje snage odmjerili su mladi stolnotenisači i stolno-tenisačice iz cijele naše Županije; Dubrovnika, Konavla, Gruda i domaćina Lučice.
Natjecanje se odigravalo u petnaest kategorija od početnika do veterana i rekreativaca.
Uz ponešto suza oni najbolji su se okitili medaljama.
Ovog puta je bio lošiji odaziv seniora, jer se istovremeno u Splitu odigravala druga Dalmatinska ligana kojoj su sudjelovali gore navedeni klubovi sa svojim predstavnicima.
Istog dana po završetku natjecanja, seniorska ekipa STK Lučica u sastavu Mirko Dragojević, Marko Matas , Deni Berković, Nikola Žuvela, Antonio Franulović i Ivan Šeparović proglašeni su za najbolju mušku ekipu u 2017 god. za što im je uručena plaketa na svečanoj sjednici općinskog vijeća Vele Luke.
Sljedećeg vikenda karavana STK Lučice seli u Konavle na Uskršnji turnir.
Osvajači medalja na 24. Otvorenom prvenstvu Vele Luke, prema uzrasnim (dobnim) kategorijama su:
Početnici
Edi Manestar-srebro, Tina Ivić-bronca, Kristijan Oreb –bronca.
Najmlađe kadetkinje
Franka Dragojević-zlato, Rina Žuvela –srebro, Lara Matas-bronca.
Mlađe kadetkinje
Mia Mirošević-zlato, Hana Ivić-srebro
Kadetkinje
Lea Berković-zlato, Linda Žuvela –bronca
Juniori
Petar Žuvela –zlato
Seniori
Deni Berković –zlato, Antonio Franulović-srebro, Nikola Žuvela bronca, Marko Matas -bronca
Seniorke
Sanda Tasovac –srebro, Rozana Rubeša –bronca
Veterani 40+ Boris Dragojević-srebro
Veterani50+ Boris Farčić-zlato
Veterani 60+ Mirko Dragojević srebro
Rekreativci
Edi Šeparović-zlato, Damir Žuvela –srebro, Ivan Barčot –bronca, Pino Šeparović -bronca.
Boris Dragojević