Obala 3 br. 19, 20270 Vela Luka Telefon 020 295 900 Email opcina@velaluka.hr Facebook

Završen 1. Malonogometni memorijalni turnir Mateo Jukica

12 Kolovoz

Od 20. srpnja do 3. kolovoza, na Močnom lazu u Veloj Luci, održao se 1. Malonogometni memorijalni turnir „Mateo Jukica“. Riječ je o turniru posvećenom tragično preminulom mladiću iz Vele Luke. Inicijativa za organiziranje turnira krenula je od Mateovih prijatelja i obitelji uz potporu Općine i Turističke zajednice Vela Luka. Višednevna sportska manifestacija u prvom redu bila je humanitarnog karaktera, sav novac od zarade ide neprofitabilnim udrugama, prvenstveno Ligi protiv raka i Udruzi „Cvitić“. Malonogometni turnir otvoren je pjesmom klape Proizd „Žuta ruža“, nakon čega je zapaljeno 26 baklji koje su simbolično predstavljale broj Mateovih godina. U natjecateljskom dijelu turnira sudjelovalo je sedamnaest momčadi iz Vele Luke, Blata, Smokvice, Žrnova, Lumbarde i Korčule. Dok je u revijalnom dijelu turnira utakmice odigralo osam ekipa „Cvitić“, „Palčić gore“, RK Korčula, Legende Hrvatske rukometne reprezentacije, MNK Čavoglave, ekipa Hrvatske ratne mornarice, DVD Vela Luka i Blato. U Velikom finalu, nakon napete završnice prvi pehar „Mateovog turnira“ završio je u rukama članova ekipe Caffe bar „Kocka“ iz Lumbarde, Trstenik/Ožujsko iz Vele Luke završili su drugi, dok je treće mjesto zauzela momčad „Caffe bar Lido“ iz Blata. Najbolji strijelac turnira bio je Petar Bikić s čak 13 golova. Prije početka turnira Mateovi prijatelji potrudili su se obnoviti malonogometno igralište kako bi se turnir održao na zavidnom nivou. U svojoj namjeri bili su uspješni, igralište je izgledalo impresivno, a turnir je svake večeri bio iznimno posjećen. U sklopu turnira kao gosti nastupili su klapa „Proizd“, mješovita klape F.D. „Kumpanija“, Udruga mažoretkinja iz Vele Luke i folklorna sekcija „Mafrina“. Tendencija i želja organizatora je da se turnir pretvori u tradicionalnu manifestaciju, dok se planovi za iduću godinu već razrađuju.