I ove godine vaterpolo se igra u Veloj Luci i okolici. U organizaciji vaterpolo kluba Vela Luka započeo je 4. po redu veterpolo turnir pod nazivom "Vela Luka 2016".
Subota je u Veloj Luci započela grmljavinom i kišom i sve se više promišljalo kakvo će vrijeme biti tijekom popodneva, ali eto na sveopću radost zaljubljenika u vaterpolo vrijeme se kako tako smirilo i prva utakmica započela je po laganoj kiši, turnir su otvorile momčadi "Emil i detektivi" i "Kargida", a drugu utakmicu dana odigrali su "Šimije" protiv "Granciguli". Na startu turnira "Emil i detektivi" izgubili su s rezultatom 3:4 od "Kargire", dok su mladi vaterpolisti "Grancigula" pobjedili "Šimije" rezultatom 7:4.
Popis ekipa:
Emil i detektivi
Ivo Žuvela, Nino Žuvela, Deni Vlašić, Marijan Žuvela, Franko Petković, Igor Vlašić, Ana Prižmić, Petar Bačić, Arsen Bačić, Toni Franulović i Saša Prižmić
Kargira
Željan Cetinić, Jurica Petković, Nikola Gavranić, Vinko Buljanović, Matej Jovanov, Ivan Tomas, Gregor Romac, Lovre Sardelić i Damir Telenta
Šimije
Ivan Vlašić, Vinko Žuvela, Nikola Žuvela, Igor Žuvela, Leon Marelić, Bude Cetinić, Stipe Kinđerski, Srećko Vuletić, Mario Žuvela, Marko Dragojević, Hrvoje Gugić, Damir Drušković, Ante Padovan i Mario Gugić
Grancigule
Lucijan Kolar, Antonio Burmas, Ante Šeparović, Patrik Šimac, Dino Šeparović, Grgur Majdari, Josip Dragojević, Ivan Šeparović, Stipe Padovan, Nikola Bošković, Ivan Dragojević, Marin Šeparović i Antonio Dragojević
Foto: Lujo Frlan / VK Vela Luka