Zamjenica župana Marija Vučković posjetila je socijalne ustanove na otoku Korčuli; Dom za starije i nemoćne osobe Korčula, Dom za starije i nemoćne osobe „Majka Marija Petković“ Blato, Dom za psihički bolesne odrasle osobe Blato i Dom za starije i nemoćne osobe Korčula iz Vela Luke.
Zamjenica Vučković poželjela je korisnicima i djelatnicima ovih institucija sve najbolje u novoj godini te se upoznala s njihovim aktivnostima i planovima, ali i poteškoćama s kojima se susreću u radu.
S obzirom da Dubrovačko-neretvanska županija posebnu pažnju poklanja brizi o starim i nemoćnim osobama, zamjenica Vučković kazala je kako će se kontinuirana podrška socijalnim institucijama na otoku Korčuli nastaviti i ubuduće, a na obostrano zadovoljstvo.
Zamjenica Vučković se u Veloj Luci susrela i sa načelnikom općine Tonkom Gugićem i njegovim zamjenikom Zoranom Manestrom, a razgovarali su o mogućnostima institucionalne i izvaninstitucionalne skrbi o starijim i nemoćnim osobama.
(izvor: www.edubrovnik.org)