Proteklog su vikenda, od 15. do 17. travnja 2016., Veloluške mažoretkinje sudjelovale na Interdance festivalu koji se održao u Sarajevu. Riječ je o međunarodnom plesnom natjecanju u organizaciji Saveza modernih plesova Bosne i Hercegovine na kojem su sudjelovali plesni klubovi iz 9 zemalja. Na natjecanju je izvedeno 3500 plesnih točaka.
Mažoretkinje iz Vele Luke vod vodstvom koreografkinje i trenerice Lydmile Jung na najbolji su način predstavile sebe, Velu Luku i Hrvatsku.
Mlađa skupina Mažoretkinja Vele Luke sudjelovala je u 3 kategorije: Zumba show, Majorett show te Open kategoriji te osvojila 3 zlatne medalje.
Starija skupina Mažoretkinja Vele Luke sudjelovala je u 3 kategorije: Zumba show, Moderni štap te Open kategoriji te osvojila 3 zlatne medalje.
Lucija Dragojević i Luca Barčot u Majorett show-u duo su osvojile zlatnu medalju , a Renata Tomasi u Majorett show- u solo je osvojila srebrnu medalju. Anabela Jung je također osvojila 3 zlatne medalje u svojim kategorijama.
Osim medalja Veloluške mažeretkinje su se iz Sarajeva vratile i s osvojenim peharom.
Ovo je najbolji dokaz njihove kvalitete, truda i rada.