Veleposlanik Republike Indonezije u RH Njegova ekselencija Agus Sardjana boravio je od 16. do 18. lipnja u Veloj Luci u okviru svojeg posjeta otoku Korčula. Veleposlanik Indonezije je u sklopu svojeg boravka u Veloj Luci razgovarao sa Općinskim načelnikom Tonkom Gugićem koji ga je informirao o potencijalima i mogućnostima poslovne suradnje na planu brodogradnje, poljoprivrede i turizma.
Osim sastanka sa Općinskim načelnikom Nj.E. Agus Sardjana je u Veloj Luci posjetio i brodogradilište "Montmontaža-Greben" , gdje mu je domaćin bio direktor Mladen Žanetić.
U velolučkom brodogradilištu domaćini su sa visokim gostom obišli proizvodne pogone, te su prezentirali proizvodni program i mogućnosti "Montomontaže-Greben". Kako nas je informirao direktor Grebena Mladen Žanetić Veleposlanik je bio ugodno iznenađen viđenim, a pokazao je interes za program ribarskih brodova, kao i brodova specijalne namjene.
Nakon Vele Luke Veleposlanik Indonezije je posjetio općinu Blatu i grad Korčulu.
Posjetu Nj.E. Agusa Sardjane otoku Korčula organizirali su diplomat dr.sc. Ivica Tomić i Franko Cetinić, predsjednik British Croatian Busines Cluba.