Potpredsjednica Vlade i ministrica socijalne politike i mladih Milanka Opačić potpisala je 6. ožujka ove godine u Dubrovniku Sporazum o otpisu dugova, odnosno mjerama za ublažavanje financijskih teškoća određenog dijela građana koji su ovršenici u postupcima prisilne naplate tražbina male vrijednosti na novčanim sredstvima. Sporazum su potpisali načelnici općina Lastovo, Orebić i Vela Luka te direktori tamošnjih komunalnih tvrtki, ali i komunalnih tvrtki iz Dubrovnika budući da povjerenik Vlade u Dubrovniku to nije ovlašten.
Potpredsjednica Vlade je tom prilikom istaknula kako je u Dubrovniku otpis dugova zatražilo 150 ljudi i da je Dubrovnik među gradovima s najmanje ljudi koji su zatražili otpis duga, ali i najmanje korisnika socijalne naknade.
'Ispis iz FINA-inog registra do sada je zatražilo 24 tisuće ljudi što znači da ispunjavaju osnovne uvjete. Dug je za sada otpisan za 2.100 ljudi, dok je otpis za 1.850 ljudi u proceduri, rekla je Opačić prilikom potpisivanja ugovora, dodajući kako ima još dosta dužnika koji nisu zatražili otpis, a ispunjavaju uvjete odnosno račun im je blokiran dulje od godinu dana radi dugova koji su najviše do 35.000 kuna, a korisnici su minimalne naknade, pomoći za uzdržavanje i osobne invalidnine, te imaju mjesečna primanja manja od 2500 kuna (za samca) ili 1250 kuna po članu kućanstva, te nemaju oročen novac ni ugovor o stambenoj štednji.
izvor:Dubrovački vjesnik, www.dubrovacki.hr