8. travnja 2015.g.
Danas je u Veloj Luci potpisan Ugovor o koncesiji za izgradnju hidroavionskog pontonskog pristaništa u luci Vela Luka između mjesne Županijske lučke uprave te Europskog obalnog prijevoznika čiji hidroavioni povezuju obalu sa otocima. Koncesija podrazumijeva postavljanje pontona, tri montažna objekta za prodaju karata, ugostiteljstvo te sanitarni čvor, uređenje i korištenje površine za prihvat i otpreme hidroaviona, tereta i putnika u luci Vela Luka. Osim ravnatelja ŽLU Borisa Žuvele i ECR-a Klaus Dieter Martina koji su potpisali ugovor, svečanosti je među ostalim nazočio i saborski zastupnik Branko Bačić.Planira se da će prvi hidroavioni u Vela Luku sletjeti već početkom lipnja ove godine. D.C. (www.dubrovacki.hr)