Danas je na prigodnoj svečanosti u Općinskoj vijećnici naknadno uručeno javno priznanje Općinskog vijeća Općine Vela Luka za dugogodišnje uspješno javno djelovanje Društvu "Vela Luka" iz Zagreba. Javno priznanje Općine Vela Luka za dugogodišnje uspješno javno djelovanje odlukom Općinskog vijeća dodijeljeno je ove godine Društvu Vela Luka za 20-godišnje publiciranje Luškog libra.
S obzirom da su predstavnici Društva bili spriječeni prisustvovati svečanoj sjednici održanoj 18. ožujka ove godine u sklopu proslave Dana Općine i blagdana sv. Josipa, odlučeno je da im se javno priznanje uruči naknadno.
Na današnjoj svečanosti uručenja okupili su se članovi predsjedništva Općinskog vijeća Dragiša Barčot, Tatjana Vučetić i Ivo Burmas, članovi i predstavnici Društva Vela Luka, zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, kao i službenici upravnih tijela Općine.
Predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot je uz prigodni pozdravni govor posebno pozdravio okupljene članove Društva . U svojem govoru predsjednik Dragiša Barčot je posebno istaknuo glavne urednike Luškog libra Franka Miroševića, Edu Vedriša, Branka Žuvelu i Nikicu Borovinu, kao najistaknutije u stvaranju zadivljujućeg niza od 20 brojeva Luškog libra. Obrazloženje Odbora za dodjelu javnih priznanja pročitao je Tajnik Općinskog vijeća Vanjo Žuvela.
Nakon što je pročitano obrazloženje Odbora, predsjednik općinskog vijeća Dragiša Barčot je laureatima uručio počasnu diplomu.
Priznanje je preuzeo predsjednik Društva Branko Žuvela, koji se u ime Društva biranim riječima zahvalio na ovom javnom priznanju.
Također, na priznanju se zahvalio i Nikica Borovina - višegodišnji tajnik Društva, koji je najavio nove izdavačke pothvate.
Okupljene je pozdravio i zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, koji se u čestitarskom govoru prisjetio vremena osnivanja Društva Vela Luka u Zagrebu, a kojem je i sam nazočio.