Prema planovima TZ-a za ljeto 2014. godine a u pogledu uređenja lokalnih plaža TZ Vele Luke pomogla je u uređenje dijela hotelskih plaža i lokalnih uvala.
Uređena je i staza prema "Martina boku", i dva platoa iznad same plaže.
Osim potpore u materijalu za plaže, izradi i postavljanju tabela zabranjeno bacanje smeća, zabranjeno loženje vatre, napravljeno je i nekoliko akcija čišćenja i košenja do plaža.
Pokošena je i šetnica od hotela Posejdon prema hotelu Adrija, te je zamijenjeno nekoliko klupa uzduž same staze.
U ovu svrhu TZ je svojim planom izdvojila 20 000 kn.
Protekle subote organizirana je akcija čišćenja podmorja u Veloj Luci i Gradini. Akciju je u suradnji sa Turističkom zajednicom općine Vela Luka, organizirao DSRR Zubatac.
U čišćenju su osim volontera, uglavnom članova i prijatelja kluba, sudjelovali i djelatnici Komunalca koji su sa rive prihvaćali i odvozili izvađeno smeće.
Nakon veloluškog zaljeva, ronioci su se prebacili u uvalu Gradina. Nakon završetka akcije, za sve sudionike uslijedio je zajednički ručak u konobi Šiloko.
Akciju su osim organizatora DSRR Zubatac i TZ Vela Luka, potpomogli Županijska lučka uprava Vela Luka te konoba Šiloko.
Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u akciji.
TZO VELA LUKA