Početkom veljače, učenici Srednje škole Vela Luka , sudionici u projektu "Budućnost Europe" povodom protekle Europske godine mladih, na poziv načelnice, gđe. Katarine Gugić, posjetili su Općinu Vela Luka.
Učenici su imali priliku upoznati načelnicu sa detaljima projekta, koje su bile njihove ideje te na koji način bi pokušali riješiti probleme mladih na našoj, lokalnoj razini unutar teme "Sportske i kulturne aktivnosti za mlade".
Načelnica je učenike upoznala na koji način Općina Vela Luka potpomaže rad kulturnih i sportskih udruga, rad naše škole te ih je pobliže upoznala sa stipendiranjem i deficitarnim zanimanjima, obzirom da su svi učenici maturanti.
Tijekom razgovora, zajednički su se donijele neke nove ideje, koje je potrebno još dodatno razraditi, a koje bi mogle pomoći samom radu udruga na području Vele Luke.
Hvala načelnici na pozivu i na prilici za suradnjom s našim učenicima!
Izvor: http://ss-vela-luka.skole.hr/