Obilježavanje Tjedana Crvenog križa (od 8. do 15. svibnja), započeli smo već 6. svibnja na Trgu Pomirenja u Korčuli kada smo obilježili Međunarodni dana Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. Organizirali smo mjerenje krvnog tlaka i šećera u krvi uz pomoć medicinske sestre Milke Skokandić i doktorice Leile Mitrović. Osim toga, organizirana je humanitarna prodaja kolača koje su napravili mladi GDCK Korčula i rukotvorina koje smo izrađivali zajedno sa korisnicima Doma za starije i nemoćne u Korčuli. Ekipa podmlatka iz OŠ Ante Curać Pinjac održali su pokaznu vježbu iz prve pomoći, a mladi GDCK Korčula prezentirali su što treba poduzeti kod besvjesnog stanja, kako pružiti reanimacije i imobilizaciju. Od humanitarne prodaje kolača i rukotvorina prikupljeno je 1211,00 kn koje će biti donirane Karli Sentić.
Nadalje, Tjedan Crvenog križa obilježili smo: 9. svibnja u Domu za psihički bolesne odrasle osobe Blato , 10. svibnja u Domu za starije i nemoćne Blato i 11. svibnja u Domu za starije i nemoćne Vela Luka . Korisnike smo upoznali sa radom Crvenog križa, a naposljetku organizirali smo prigodne radionice.
12. svibnja u Orebiću smo ispred caffe bara Best održali mjerenje krvnog tlaka i šećera u krvi. Kao vrhunac tjedna, sutra, 14. svibnja (subota) organiziran je županijski susret darivatelja krvi u Korčuli.