Danas je Općina Vela Luka imala čast ugostiti veslača Martina Sinkovića, četverostrukog svjetskog prvaka u veslanju.
Svjetskog prvaka pozdravio je Načelnik Općine Vela Luka Tonko Gugić Bakan, njegov Zamjenik Zoran Manestar, Predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot i Predsjednik VK „Ošjak “ Anito Šeparović.
Braća Martin i Valent Sinković, besprijekornim nastupom na ovogodišnjem Svjetskom veslačkom prvenstvu u francuskom Aiguebeletteu, osvojili su zlatnu medalju u dvojcu na pariće te tako obranili naslov osvojen prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Amsterdamu.
Na Olimpijskim igrama u Londonu 2012.g. veslački četverac na pariće David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković osvojili su srebrnu medalju.
Braću Sinković imat ćemo ih priliku pratiti sljedeće godine i na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, gdje će također nastupiti kao najveći favoriti natjecanja.
Domaćini su uputili čestitke svjetskim prvacima, razmijenili veslačka iskustva i zaželjeli uspjeh u daljnjem životu i natjecanjima te da ih zaobiđu sportske ozljede.
izvor:http://www.redbull.com/hr/hr/stories/1331745732607/bra%C4%87a-sinkovi%C4%87-ponovno-svjetski-prvaci