U skladu s protokolom proslave Dana Općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa danas u utorak, 19. ožujka 2019.g., u jutarnjim satima, predstavnici Općine Vela Luka i političkih stranaka su položili vijenac pred Spomen križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka za sve naše pretke, kao i bukete cvijeća na grobove prvog općinskog načelnika Tadije Tabaina Šantića (1853-1925) i prvog župnika i dobročinitelja don Petra Jokovića (1784-1864).
U delegaciji Općine bili su predsjednik općinskog vijeća Zoran Manestar, općinska načelnica Katarina Gugić, zamjenik općinske načelnice Dragiša Barčot, predsjednica OO HDZ-a i općinska vijećnica Maja Radman Barčot, predsjednica OO HSS-a i općinska vijećnica Željka Gugić, općinski vijećnik Josip Cvitan, tajnik OO HDZ-a Edi Žuvela i pročelnik Branko Joković.