U skladu s protokolom proslave Dana Općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa, u nedjelju, 19. ožujka u jutarnjim satima, predstavnici Općine Vela Luka i političkih stranaka su položili vijenac pred Spomen križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka za sve naše pretke, te bukete cvijeća na grobove prvog Općinskog načelnika Tadije Tabaina Šantića (1853-1925) i prvog župnika i dobročinitelja don Petra Jokovića (1784-1864).
U delegaciji Općine bili su predsjednik općinskog vijeća Dragiša Barčot, općinski načelnik Tonko Gugić Bakan, zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, predsjednik OO HNS-a Deni Surjan, predsjednica OO HSS Željka Gugić, dopredsjednica OO HDZ-a Tatjana Vučetić i dr.