U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine i programom proslave Dana Općine i blagdana sv. Josipa 2017. godine, danas je u općinskoj vijećnici organiziran svečani prijem na kojem su uručene pohvalnice najuspješnijim učenicima Osnovne, Osnovne glazbene i Srednje škole Vela Luka za zapažene rezultate u učenju i radu tijekom protekle školske godine 2015/2016.
Domaćini prijema su bili predsjednik općinskog vijeća Općine Dragiša Barčot, općinski načelnik Tonko Gugić Bakan i zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, koji su se u prigodnim govorima zahvalili nagrađenim učenicima i njihovim mentorima, kao i ravnateljicama škola prof. Lucijani Mirošević i prof. Ofeliji Dragojević na zapaženim rezultatima, uloženom radu i trudu.
Nakon službenog dijela organiziran je prigodni domjenak.
Popis nagrađenih učenika i njihovih mentora nalazi se u prilogu.