Spektakularan doček, kakav uostalom i zaslužuju, organizirala je Vela Luka svojim europskim juniorskim prvakinjama, veslačicama sestrama Jurković. Izdignuvši se iznad stranačkih boja i ideologije, velolučani i velolučanke nakratko su pokazali jedinstvo, te svojim zlatnim djevojkama pokazali koliko im je stalo do Josipe i Ivane, koje su bez imalo lažne skromnosti najavile borbu i za olimpijsko zlato.
Još uvijek aktualni načelnik i veslač Tonko Gugić uručio je Ivani i Josipi prigodne bukete cvijeća i zahvalio im se na postignutim vrijednim rezultatima, koji ponajprije promoviraju Velu Luku u elitnom svjetskom veslačkom društvu. Pod jakim emocionalnim dojmom, mlade veslačice su pokazale ambicioznost i želju za budućim uspjesima.
Njihov trener, profesor Tino Dragojević otkrio je koliko je truda, odricanja i znoja potrebno da bi tako mlade djevojke, na pragu života, ostvarile takve izvanredne rezultate. Predsjednik veslačkog kluba „Ošjak“, Anito Šeparović, s pravom je sestre Jurković svrtstao među najelitnija imena veloluškog sporta, posebno veslanja, među kojima su legendarni Perica Vlašić, i članovi veslačke ekipe koji su svojevremeno preveslali Jadran.
Uslijedio je zabavni prigodni program uz mješovitu klapu FD Kumpanija, te delicije Lige protiv raka, Vela Luka.
Doček i druženje organizirale su općina Vela Luka i Zajednica sportova Vela Luka.
Sestre blizanke, Josipa i Ivana Jurković, članice Veslačkog kluba Ošjak osvojile su u četvercu zlato za Hrvatsku na Europskom juniorskom prvenstvu u Njemačkoj. Veslale su skupa sa Zagrepčankama, Brunom Milinović i Izabelom Krakić, članicama Veslačkog kluba Trešnjevka!
Hrvatska posada je iza sebe u 'A' finalu ostavila Njemačku, koja je uzela srebro, zatim Rumunjsku, kojoj je pripala bronca te posade Poljske, Švicarske i Češke. Hrvatska je bila najbolja i u kvalifikacijama! Njemačka je zaostala čak sedam sekundi za našom posadom!
Čestitke stižu sa svih strana obitelji Jurković, ali i treneru Ošjaka, Tinu Dragojevićute svima u klubu. Ivana i Josipa Jurković su i prije neki dan ispisale povijest Ošjaka. Iako su još juniorke postale su prve članice kluba sa zlatom oko vrata na seniorskom prvenstvu države. Spomenuti uspjeh na državnom prvenstvu ostvarile su u dvojcu na pariće. U njihovu čast Lijepa naša čula se na Europskom juniorskom prvenstvu!
Foto: Draženka Musa