Danas, 19. kolovoza, u općinskoj vijećnici održan je informativni sastanak Načelnika Tonka Gugića i njegova zamjenika Zorana Manestara sa tridesetak studenata i stipendista Općine Vela Luka. Načelnik je govorio o gospodarskom razvoju mjesta, o mogućnostima zapošljavanja te o želji da organizira susret sa studentima u Zagrebu za vrijeme zimskih mjeseci. Također, rekao je kako će Općina nastojati da se svim studentima omogući dobijanje općinske stipendije.
Pročelnik Branko Joković upoznao je studente sa stipendijama koje dodjeljuje Općina i Županija. U protekloj akademskoj godini Općina je stipendirala 27 studenata/učenika. Natječaj za općinske stipendije za akademsku/školsku godinu 2013/2014 biti će objavljen u rujnu.
Studenti su uputili i nekoliko pitanja Načelniku, a nakon službenog dijela nastavljeno je zajedničko druženje u vijećnici.