Na otoku Pagu ovog vikenda održano je 6. Prvenstvo Jadranskih otoka u stolnom tenisu.
Ove godine po prvi put je prvenstvo održano u gradu Pagu pod pokroviteljstvom predsjednice republike Hrvatske.Svečano otvaranje 6. Prvenstva upriličio je predsjednik Hrvatskog stolnoteniskog saveza gosp. Zlatko Pospiš.
Otočni stolnotenisači i stolnotenisačice doplovili su sa otoka Krka, Raba, Zlarina, Korčule, Lošinja, a nastupili su i domaćini s Paga.
105 takmičara od početnika do veterana cijelog su dana do večernjih sati svoja znanja pokušali dovesti do pobjede.
Odmah nakon izlaska iz dvorane u ranim večernjim satima upriličena je svečanost dodjele medalja,a zatim prigodni program i druženje za sve sudionike.
Tijekom večeri predstavnici svih otočnih klubova napravili su radni sastanak sa predsjednikom Hrvatskog stolnoteniskog saveza gosp. Zlatkom Pospišem.
Na sastanku je bilo razgovora o problematici otočnog stolnoteniskog sporta i financiranja aktualnog prvenstva otoka na način kao do sada.
Uz gore navedeno dogovoren je i novi pravilnik prava sudjelovanja na prvenstvu otoka.
Uza sve poteškoće u provedbi svi prisutni su izrazili želju da se nastavi sa projektom „stolni tenis na otocima“.
STK Lučica je sudjelovala sa dvadeset sedam takmičara i tamičarki koji su osvojili dvadeset odličja. Osvajači medalja po kategorijama, su kako slijedi:
Početnice-Lara Matas- zlato,Laura Oreb –bronca
Najmlađe kadetkinje –Franka Dragojević –zlato ,Rina Žuvela-bronca ,Leona Žuvela –bronca
Mlađe kadetkinje – Linda Žuvela-zlato ,Lucija Martić-bronca
Kadetkinje –Lea Berković-zlato
Kadeti – Ivan Dragojević- srebro ,Duje Prižmić-bronca
Seniorke –Sanda Tasovac –bronca
Juniori –Antonio Franulović –zlato, Nikola Žuvela –bronca
Seniori – Marko Matas –srebro , Boris Dragojević –bronca
Veterani – Mirko Dragojević –zlato
Parovi – Antonio Franulović/Nikola Žuvela –srebro ,Marko Matas/Mirko Dragojević-bronca
Čestitke svim osvajačima medalja !
Boris Dragojević za STK Lučica