Prošlog tjedna povodom dana mobilnosti u Veloj Luci su gostovali partner škole iz Litve, Rumunjske, Turske i Makedonije čiji su učenici posjetili su Srednju školu Vela Luka kao domaćina gdje se održala uvodna ceremonija i gdje je svaka škola rekla što zna o Hrvatskoj i predstavila svoje plesove. Nakon toga su svi sudionici u Općinskoj vijećnici sudjelovali na službenom prijemu kod Načelnice Katarine Gugić. U popodnevnim satima u Ambalaži se izrađivao mozaik koji će zapečatiti susret i sudjelovanje na ovom projektu.
Posljednjeg dana mobilnosti učenici su pod budnim vodstvom svojih nastavnika i gospodina Maričića imali probe u dvorani Osnovne škole. Nakon toga su u školi podijeljeni certifikati uz pozdravne poruke svih koordinatora.
U popodnevnim satima Velom Lukom su prošetali predstavnici svih zemalja zajedno sa Kumpanijom. Na pijaci Svetog Josipa učenici svih pet zemalja obučeni u narodne nošnje izveli su narodne plesove. Nakon toga u dvorištu Centra za kulturu učenici školskog benda održali su koncert i oduševili sve prisutne. U sklopu kulturne večeri nastupio je školski bend samostalno i u suradnji s učenicima škola drugih država koje su sudjelovale u mobilnosti. Druženje je potrajalo do jutarnjih sati kada su predstavnici svih zemalja otišli s našeg otoka.
Izvori: www.ss-vela-luka.skole.hr i www.facebook.com/SSVL.hr