Centar za kulturu Vela Luka i Narodna knjižnica "Šime Vučetić" tradicionalno organiziraju izložbe
i večeri poezije povodom Valentinova pa je u petak, 14. 02. 2014. u 20 h u Galeriji Centra za
kulturu Vela Luka otvorena skupna izložba likovnih radova, a nakon otvorenja izložbe održana je
večer ljubavne poezije.
Na izložbi je sudjelovalo osamnaest izlagača i Udruga roditelja djece s posebnim potrebama
"Cvitić". Prezentirani su radovi autora iz Vele Luke i jednog autora iz Blata, a izložene su
skulpture, grafike, crteži, readymade objekti i dr. Izložbu je otvorila prof. Rada Dragojević
Ćosović.
Nakon otvorenja izložbe publika je slušala stihove Pabla Nerude, Vesne Parun, Dobriše Cesarića i
drugih uz klavirsku pratnju gđe. Milice Hudulin.
Stihove su čitali Hani Žuvela, Anita Borovina, Ivan Prižmić, Natali Vlašić i Mirjana Žuvela.
Nakon što je završio program, publika je nastavila druženje u Galeriji, a posjetitelji su dolazili razgledavati izložbu do kasnih večernjih sati.
Izložba ostaje otvorena do 25. 02. 2014.