Tonko Gugić, Načelnik Općine Vela Luka i Marin Barčot, ravnatelj Doma zdravlja "Dr. Ante Franulović", sklopili su Ugovor o financiranju medicinsko - biokemijskog laboratorija, ortopeda, oftamologa, inženjera medicinske radiologije i primalja u 2014. godini.
Naime, u cilju poboljšanja zdravstvene zaštite stanovništva na zapadnom dijelu otoka Korčule, Općina Vela Luka financirati će medicinske usluge pripravnosti medicinsko-biokemijskog laboratorija, ortopeda, oftamologa, inženjera medicinske radiologije i primalja u 2014. godini s godišnjim iznosom od 43.260,00 kuna koje će uplaćivati na račun Doma zdravlja "Dr. Ante Franulović" u jednakim mjesečnim anuitetima.
Dom zdravlja se obvezuje osigurati stručne kadrove, sredstva i prostor za obavljanje navedenih medicinskih usluga.
Ugovor stupa na snagu 22. siječnja, 2014., tj. danom potpisa obiju ugovornih strana.