Stožer zaštite i spašavanja Općine Vela Luka je danas održao sjednicu na kojoj je raspravio o pripremama za ljetnu-požarnu sezonu 2014.godine. Obveza održavanja ovakve tematske sjednice određena je "Programom aktivnosti u provedbi posebnih mjera zaštite od požara od interesa za Republiku Hrvatsku u 2014.godini" (Vlada Republike Hrvatske, "Narodne novine" 23/14). Stožer je na početku sjednice razmotrio stanje zaštite od požara na području za koje je nadležno, a potom financijski plan te operativne planove koji će se provoditi u požarnoj sezoni, kao što je određeno točkama 3. i 4. "Programa..." Vlade Republike Hrvatske. Sjednicom je predsjedavao Općinski načelnik Tonko Gugić – Bakan koji je u uvodnoj riječi naglasio svrhovitost ovih priprema i potrebu da na ovakav način Stožer razmatra sve ostale dijelove sustava zaštite i spašavanja iz svoje nadležnosti.