Na Silvestrovo su Načelnik Tonko Gugić Bakan i Predsjednk općinskog vijeća Dragiša Barčot organizirali tradicionalni prijem i domjenak za Narodnu glazbu Vela Luka u prostoru Općinske vijećnice.
Mužikanti su prigodno zasvirali i otpratili Staru godinu u veselom raspoloženju, a čelnici su im zaželjeli svako dobro u Novoj godini i puno uspjeha u budućem radu. Svake godine Narodna glazba održava i svoj tradicionalni Božićno – novogodišnji koncert koji se ove godine održao u Velikoj galeriji Centra za kulturu Vela Luka gdje je publika mogla uživati u prigodnom blagdanskom programu.