Josipa i Ivana ispisale povijest Ošjaka!
Vela Luka ima europske prvakinje! Sestre blizanke, Josipa i Ivana Jurković, članice Veslačkog kluba Ošjak osvojile su u četvercu zlato za Hrvatsku na Europskom juniorskom prvenstvu u Njemačkoj. Veslale su skupa sa Zagrepčankama, Brunom Milinović i Izabelom Krakić, članicama Veslačkog kluba Trešnjevka!
Hrvatska posada je iza sebe u 'A' finalu ostavila Njemačku, koja je uzela srebro, zatim Rumunjsku, kojoj je pripala bronca te posade Poljske, Švicarske i Češke. Hrvatska je bila najbolja i u kvalifikacijama! Njemačka je zaostala čak sedam sekundi za našom posadom!
Čestitke stižu sa svih strana obitelji Jurković, ali i treneru Ošjaka, Tinu Dragojevićute svima u klubu. Kroničar korčulanskog sporta Neno Kosović je izvukao podatak kako je ovo povijesni prvi naslov europskog prvaka za Veslački klub Ošjak. Naime, legendarni Velolučanin Perica Vlašić, kojem je Ošjak bio matični klub, europski naslov u skifu osvojio je kao član splitskog Mornara.
Ivana i Josipa Jurković su i prije neki dan ispisale povijest Ošjaka. Iako su još juniorke postale su prve članice kluba sa zlatom oko vrata na seniorskom prvenstvu države. Spomenuti uspjeh na državnom prvenstvu ostvarile su u dvojcu na pariće. Sad se u njihovu čast svirala Lijepa naša na Europskom juniorskom prvenstvu!
(izvor: http://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/)