U organizaciji Općine Vela Luka i Ceha ribara Korčula – Pelješac - Lastovo u
četvrtak, 22.05.2014. u dvorani za sastanke hotela Korkyra s početkom u 18:00 sati
održan je Sastanak ribara sa predstavnicima Uprave ribarstva Ministarstva poljoprivrede.
Sve prisutne uvodno je pozdravio Načelnik Općine Tonko Gugić Bakan i predstavnik Obrtničke komore Dubrovačko – neretvanske županije i Ceha ribara Jean Paul Prižmić.
Uslijedilo je izlaganje na temu Planovi upravljanja u ribarstvu republike Hrvatske i Europska regulativa koje je vodio mr.sc. Ante Mišura iz Ministarstva poljoprivrede, Uprave ribarstva. On je ujedno ovlašten i za obavljanje poslova pomoćnika Ministra poljoprivrede Tihomira Jakovine te je pozdravio prisutne u ime Ministra koji zbog izvanredne situacije izazvane poplavama nažalost nije mogao prisustvovati sastanku.
U nastavku je mr. sc. Irena Jahutka iz Uprave ribarstva, voditeljica službe za EU fondove održala izlaganje na temu Strukturni fondovi u ribarstvu i njihova dostupnost.
Nakon izlaganja gostiju Načelnik Općine otvorio je raspravu i prisutni su ribari imali priliku dobiti odgovore na sva postavljena pitanja.
Sastanku su nazočili i Načelnik sektora za inspekciju u ribarstvu Mario Rogošić, te
viši stručni savjetnik, Uprave za ribarstvo, područna jedinica Dubrovnik Mladen Crnogorac koji su također odgovarali na postavljena pitanja prisutnih.
Uz profesionalne i male ribare na sastanku su bili prisutni predsjednica Županijske gospodarske komore Dubrovnik Terezina Orlić, zamjenik Načelnika Općine Vela Luka Zoran Manestar, Predsjednik Općinskog Vijeća Općine Vela Luka Dragiša Barčot, općinski vijećnici te predstavnici medija.