U Orebiću je jučer održana konstituirajuća sjednica radne skupine/otočnog partnerstva za izradu Teritorijalne strategije razvoja otoka, a čiji je član Načelnica Katarina Gugić.
Ova radna skupina broji 39 članova, a uz predstavnike Županije, čine je predstavnici jednica lokalnih samouprava s otoka i poluotoka Pelješca te Grada Dubrovnika, predstavnici gospodarstvenika, sveučilišta, gospodarske i obrtničke komore, sportskih i kulturnih udruga, kao i lokalnih akcijskih grupa.
Teritorijalna strategija razvoja otoka kao dodatak Planu razvoja DNŽ jedan je od preduvjeta povlačenja sredstava putem Intergriranog teritorijalnog programa za otoke. Kroz izradu strategije odgovara se na mnoge specifične izazove otoka identificiranjem ključnih područja djelovanja te otvaranjem mogućnosti za provedbu ciljanih intervencija i rješavanje lokalnih potreba.
Na konstituirajućoj sjednici uz predstavnike Županije i članove radne skupine sudjelovali su i predstavnici Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU koji su članovima radne skupine predstavili Intergrirani teritorijalni program za otoke.