U sklopu akcije … sačuvajmo cmij … očuvajmo tradiciju, djelatnica Općine Barbara Mirošević posjetila je Osnovnu školu Vela Luka te upoznala učenike o tome kako sačuvati cmij i koje su njegove vrijednosti.
Svi učenici dobili su promotivni letak koji je pripremila Općina Vela Luka.
U cilju edukacije lokalnog stanovništva o vrijednostima očuvanja tradicije "Kađenja" i mjerama zaštite biljke cmij, koji osim za kađenje služi i kao vrlo vrijedna ljekovita biljka, snimljene su emisije na lokalnim radio postajama.
Nastavak ovog projekta biti će na večeri kađenja, Pod Boriće , 28. lipnja u večernjim satima, koju organizira Udruga za očuvanje i promicanje pokladnih običaja „Trtajun“ u suradnji sa Udrugom za promicanje kulture i umjetnosti "Luško lito“.
Uz Općinu kao nositelja, u ovoj akciji sudjeluju TZO Vela Luka, Trtajun, Luško Lito i Hrvatske šume.
Sačuvajte cmij kako bi sačuvali običaje!!