U skladu s protokolom proslave Dana Općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa 2015.g., u četvrtak, 19. ožujka u jutarnjim satima, predstavnici Općine Vela Luka položili su vijenac pred Spomen križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka za sve naše pretke, te bukete cvijeća na grobove prvog Općinskog načelnika Tadije Tabaina Šantića (1853-1925) i prvog župnika i dobročinitelja don Petra Jokovića (1784-1864).
Vijence su položili Općinski načelnik Tonko Gugić Bakan, zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, predsjednik OO HDZ-a Vele Luke dr. Dinko Radić, predsjednik OO HSLS-a Vele Luke Ivan Bačić , predsjednica OO HSS-a Željka Gugić i predsjednik OO SDP-a Ivo Žuvela.